Informacja

W związku ze zmianą ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dnia 05 grudnia 2014 r. wszystkie aktywne karty uzyskają formę elektroniczną, co oznacza to, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy karty.

Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) - będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać Karty pozostałych członków rodziny ( tak jak w aplikacji mKDR ).

Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel ( np. cudzoziemcy), będą musiały pozostać przy kartach tradycyjnych.

awers i rewers Karty Dużej Rodziny.

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2019 r. o przyznanie Karty Dużej Rodziny  może zwrócić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej każdy rodzic lub jego małżonek w sytuacji,  gdy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (bez znaczenia jest, ich obecny wiek). Dokument ten przysługuje  bezterminowo.

Jest to możliwe dzięki nowelizacji ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.)

 

 

 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Zniżek mogą udzielać nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.